1. Dünya Savaşı’ndan sonra en zorlu dönem

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra belki de en sıkıntılı, en zorlu bir dönemden geçiyoruz. Çünkü Orta Doğu’da büyük oyun yeniden sahnede ve buradaki kaosun bize yansımaları çok büyük” dedi.

08-12-2016 14:40

Haberler » EKONOMİ


rn Batman’a gelen Şimşek, İş-Kur İl Müdürlüğünün ‘Haydi Gençler İş Başına’ projesinin kapanış ve ödül programına katıldı. Şimşek konuşmasında Batman Üniversitesinde düzenlenen programda konuşan Şimşek, Orta Doğu’da terör örgütleri artık devlet niteliğini yitirmiş ülkelerde istedikleri gibi at koşturduğunu belirterek “Bunların hepsi sonunda dönüyor ve başta Türkiye olmak üzere yükselişte olan ülkeleri ‘Nasıl durdururuz?’ diyorlar. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu oyunlar geçmişte çok sahnelendi” dedi.

rn

rn 200 YATIRIMCIYLA TELEKONFERANS

rn

rn Öte yandan Şimşek, yaklaşık 200 uluslararası yatırımcı şirketlerin üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirdiği telekonferansta, Türkiye’deki yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik teşvikler ve yeni yasal düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Şimşek YASED tarafından organize edilen telekonferansta ekonomi ile politik gündeme ve beklentilere ilişkin soruları da yanıtladı. 

rn
Etiketler : 1. - Dünya - Savaşı’ndan - sonra - en - zorlu - dönem -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1