'Dur' İhtarına Uymadılar Çatışma Çıktı

Sultangazi'de 'dur' ihtarına uymayıp kaçmaya çalışan iki şüpheli ile polis arasında çatışma yaşandı. Çatışma sonucu aracı kullanan şüpheli başından yaralanırken, diğer şüpheli kaçarak uzaklaştı.

08-12-2016 15:00

Haberler » GÜNCEL


Sultangazi'de polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçmaya çalışan iki şüpheliden teki başından vurularak ağır yaralanırken, diğeri olay yerinden yaya olarak kaçmayı başardı.

 

Yaşanan olay, saat 12:30 gibi, Gazi Mahallesi 1425 sokakta meydana geldi.

Gelen bilgilere göre, Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, şüphe ettikleri bir aracı durdurmak istediler. Araç polisin dur ihtarına uymadı. Polis ekipleri kaçan aracı takibe başladı. Kaçan araç içerisinden polis ekiplerine ateş açıldı. Ateşe karşılık veren güvenlik güçleri araç kullanıcısını başından yaraladı. Başından ağır yaralanan şoför direksiyon hakimiyetini kaybederek bir binanın duvarına çarparak durdu. Araç çarpmanın etkisiyle dururken içerisinde bulunan diğer kişi ise yaya olarak kaçmayı başardı. Çağrılan sağlık ekiplerince yaralı şüpheli hastaneye kaldırıldı.

 

 

Olay Yerine Özel Harekât Geldi

 

Olay yerine gelen Özel Harekât Timleri bölgede geniş çaplı önlem aldılar. Sokakta ve şüpheli araçta incelemeler yapan polis kaçan diğer şüphelinin de kimliğine ulaştı. İki şüphelinin de çok fazla suç kayıtlarının olduğu ortaya çıktı. Olayı gören görgü tanıkları, polisle şüpheliler arasında kovalamaca yaşandığını ve sokak başında silah sesleri duyulduğunu söylediler.
Yaşanan olayda pert olan araç çekici ile otoparka götürüldü.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler